Online správa dokumentů

Každý správce budovy to zná. Dokumenty ze všech možných poviností se mu hromadí na stole a v lepším případě v archivu. Udržet aktuálnost dokumentů není vůbec jednoduché, stejně tak evidovat jejich výpůjčky a kompletní vrácení. Naštěstí moderní doba přinesla cloudová úložiště a jedním z nich je i naše aplikace, která je určena ke správě dokumentů, jež souvisí s provozem budov. Mezi nejčastěji ukládané dokumenty patří: Průkaz energetické náročnosti budovy Elektro revize, revize výtahů, plynových kotlů Energetický audit Stavební a technická dokumentace Fotografie související s haváriemi a poruchami Faktury od dodavatelů energií Pro snažší orientaci a rychlejší vyhledání dokumentů slouží filtr přes jednotlivé nemovitosti a taktéž použití štítků, které lze lepit na jednotlivé dokumenty.

Kolik ušetříte s aplikací Enectiva Facility Management?

Dle našich zkušeností ztratí průměrný správce budov až 45 minut denně zbytečnou administrativou. Při platovém mediánu správců budov v roce 2019 - 45 000 Kč/měsíc to představuje až 3 750 Kč, které jsou zbytečně utracené každý měsíc za lidské zdroje. Za rok to činí 45 000 Kč, které by mohly být investovány do vybavení nebo i přímo do samotného správce budov jakožto bonus, což se následně odrazí na zkvalitnění jeho/její práce.

Kdo je to Facility Manager?

Facility Manager je osoba zodpovědná za správu budovy, tzn. dohlíží na její správný chod, řeší případné krizové situace a hledá způsoby, jak chod budovy zefektivnit. Zároveň odpovídá za sladění podpůrných procesů (větrání, klimatizace atp.) v pracovním prostředí, čili obstarává, aby se každému v budově žilo co nejpohodlněji a pracovalo co nejefektivněji. Česky by se dal termín přeložit jako “správce budov”, avšak kompetence a povinnosti facility managera jsou širší. Facility Management je multioborová disciplína, proto musí mít člověk vykonávající tuto činnost znalosti z oborů technických, ekonomických, procesních, ale i např.

Co je to Facility Management?

Facility management (česky Správa nemovitostí) je disciplína, která se zabývá řízením podpůrných činností firmy. Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO) definuje Facility Management jakožto “organizační službu, která integruje osoby, místo a pracovní činnosti v rámci vestavěného prostředí za účelem zlepšení kvality života a zvýšení produkce.” Jiná definice zase říká, že facility management “má za cíl integrované řízení všech služeb, které podporují hlavní činnost společnosti“. Jednodušeji řečeno, Facility Management znamená hlavně zajištění správného chodu budovy.